Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε σε όλο τον επαναληπτικό αγώνα με την Τσέχικη ομάδα και το 4 - 0 ήταν και φυσιολογικό και δίκαιο.

Η Βιτόρια κατάφερε με αμυντικό παιχνίδι να βγάλει αλώβητη το Α΄ημίχρονο και πήγε στ' αποδυτήρια με το ελπιδοφόρο για αυτούς 0 - 0, παρ' όλο που η ομάδα του Πειραιά είχε πάνω από 12 τελικές και ένα δοκάρι από το 1ο λεπτό του μάτς. Οι παίκτες του Ο.Σ.Φ.Π. όμως, ξέροντας οτι δεν μπορούσαν να πληγώσουν τον πρόεδρο τους την ημέρα των γενεθλίων του, έκαναν αυτό που έπρεπε και στο 51 ο Γκιγιέρμε άνοιξε το σκόρ μετά απο κόρνερ που εκτέλεσε ο Βαλμπουενά. Μετά απ' αυτό το γκολ η Τσέχικη ομάδα δεν είχε απάντηση και περισυνέλεξε τη μπάλα απο τα δίχτυα της άλλες τρεις φορές με τους παίκτες και τους φιλάθλους του Ο.Σ.Φ.Π. να κάνουν ένα καλοκαιρινό πάρτυ δίπλα από τον Σαρωνικό!

Ο επόμενος σταθμός πριν τους ομίλους είναι η Τούρκικη ομάδα της Μπακσιασεχιρ.

Τα παιχνίδια θα γίνουν στις 6/7 Αυγούστου κι οι επαναληπτικοί στις 13 Αυγούστου.