Σε μια πρωτοφανή ηρεμία που έχει ανάγκη το Ελληνικό ποδόσφαιρο, εάν έχει σκοπό του, το να επιστρέψουν οι φίλαθλοι στα γήπεδα, πραγματοποιήθηκε ο τελικός κυπέλλου Ελλάδος για την περίοδο της σαιζόν 2019 – 2020.

Χωρίς θεατές λόγω κορονοїού στο Πανθεσσαλικό στάδιο είδαμε ένα ωραίο παιχνίδι με 11αδες από τα «παλιά». Οι 2 ομάδες μπήκαν με όρεξη στο γήπεδο με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να χάσει πρώτη, ευκαιρία αλλά τελικά, σε όλη την εικόνα του αγώνα ο ΟΣΦΠ έδειξε πιο έτοιμος και καλύτερος ουσιαστικά!

Ο Ολυμπιακός τελικά, νίκησε 1-0 την ΑΕΚ και κατέκτησε το τρόπαιο για 28η φορά στην ιστορία του.

Το γκολ που έκρινε την τελευταία αναμέτρηση του θεσμού 2019-2020 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο πέτυχε ο Ραντζέλοβιτς (MVP του αγώνα) στο 9ο λεπτό, ύστερα από ασίστ του Καμαρά, ενώ οι νικητές έχασαν πέναλτι στο 57’: έπειτα από την εκτέλεση του Ελ Αραμπί, απέκρουσε ο Τσιντώτας.